ZŠ děkuje panu Karlu Gambasovi za sponzorskou výrobu a dodávku knihovny do školní družiny.

Prohlédněte si nové webové stránky projektu EKOŠKOLA. Klikni a dívej se:

Dvacetjedna škol získalo titul Ekoškola

Dne 27. června 2007 proběhlo ve Valdštejnském paláci slavnostní předávání mezinárodních titulů Ekoškola, které pořádalo Sdružení TEREZA ve spolupráci se Senátem Parlamentu ČR.

Tento prestižní titul byl udělen školám, které na základě metodických pokynů naplnily kritéria vedoucí k ekologizaci provozu samotných budov školy za týmové spolupráce žáků, pedagogů a dalších zaměstnanců. Slavnostní vyhlášení probíhalo pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva životního prostředí ČR a za účasti generálního partnera projektu Ekoškola, společnosti Provident Financial s.r.o., a dalších vzácných hostů (mj. také starostů obcí daných škol).

Slavnostní vyhlášení bylo pořádáno ve spolupráci se Senátem ČR – výborem pro vzdělávání,kulturu, vědu, lidská práva a petice.

Akci slavnostně zahájil PaedDr. Zdeněk Janalík – senátor, předseda podvýboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice a ředitel Sdružení TEREZA Petr Daniš. Po krátkém ohlédnutí za průběhem projektu Ekoškola ve školním roce 2006/2007 se slova ujal RNDr. Jindřich Kitzberger – náměstek ministryně MŠMT ČR, vedoucí skupiny všeobecného, odborného a dalšího vzdělávání a Mgr. Miroslav Novák –odbor EV, MŽP ČR, jejich řeč se týkala významu programu Ekoškola.

„Myslím si, že program Ekoškola předběhl o několik let současnou školskou reformu. Cíle tohoto programu takřka na sto procent korespondují s cíli Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy,“ uvedl ve svém proslovu Jindřich Kitzberger

Poté se ujal slova radní hl. m. Prahy Mgr. Petr Štěpánek,Csc. Následovalo představení oceněných škol, které proběhlo formou slide-show. Všichni přítomní se tak mohli seznámit s aktivitami těchto Ekoškol.

Po přestávce se slova ujala manažerka komunikace PhDr. Pavla Jedličková ze společnosti Provident Financial s.r.o., partnera programu Ekoškola. „Jedním z projektů, které jako firma podporujeme velmi rádi, je výchova k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí mezi nejmladší generací“, uvedla Pavla Jedličková a zdůraznila, že právě v tomto přístupu se činnost Provident Financial prolíná s činností sdružení Tereza a programem Ekoškola.

Akce vyvrcholila předáváním mezinárodních titulů, vlajek, ceritfikátů a darů 21 školám v ČR!

„Je to velká pocta nejen pro tuto školu, ale pro celé město, protože těchto titulů dosud bylo v naší republice uděleno pouze devatenáct, a na jihu Čech jde dokonce o první případ. Jsem rád, že nás Masarykova škola tak výborně reprezentuje,“ sdělil starosta Písku Miroslav Sládek.

Jednou z oceněných škol byla i Základní škola z Velkých Němčic.

„Jsme velmi rádi, že nám to „vyšlo“. Cítíme to jako závazek a velkou motivaci pokračovat dále. Oceňujeme podrobnou a věcnou zprávu, ve které především vaše doporučení jsou poučná. Budou určitě pomáhat s projektem pohnout dále,“ reakce koordinátora projektu Jana W. Jongepiera, Purkyňovo gymnázium, Strážnice.

Po skončení slavnostního předávání titulů Ekoškola se přítomní mohli zúčastnit prohlídky Valdštejnského paláce.

Celá akce byla zakončena slavnostním průvodem s vlajkou Ekoškoly do Haštalské ulice, sídla Sdružení TEREZA, kde byl pro účastníky připraven raut.

Mezinárodní program Ekoškola  je spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem hl. města Prahy.

Partnerem programu je Provident Financial, s.r.o.

Svátek má Marcela

• Mezinárodní den svobody tisku