Ve čtvrtek 28. 3. 2024 (Velikonoční prázdniny) bude školní družina i školní klub mimo provoz.

Červená stužka, HOBIT, Český den proti rakovině

certifikat-cdr-2021

hobit-zlate-osvedceni2021

osvedceni-hobit-2020

hobit

Záštita MŠMT (204.74 kB)

Rádi se chlubíme každou další školou, která začne využívat naši vzdělávací platformu a pravidelně aktualizujeme seznam zapojených škol.

hobit-logo

hobit2017

fast-beh

hobit

PROJEKT HOBIT

Naše škola se zapojila do projektu HOBIT – HOdina BIologie pro živoT: Implementace problematiky cerebrovaskulárních a kardiovaskulárních onemocnění do školního vzdělávacího plánu (reg. č. CZ.1.07/1.1.16/02.0136), financovaného z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

HOBIT

Naše škola je zapojena do projektu HOBIT ( HOdina BIologie pro živoT)

ČERVENÁ  STUŽKA 2016

V prosinci roku 2016 nasbírali naši dobrovolníci celkem 4 179 Kč a symbol sbírky ( červenou stužku) si odneslo celkem 189 osob. Děkujeme.

ČERVENÁ STUŽKA 2014 NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE Velké Němčice

Projekt Červená stužka vznikl před několika lety z iniciativy studentů, Společnosti pro plánování rodiny a České společnosti AIDS pomoc. Proč ho iniciovali právě studenti? Byli to oni, kdo při regionální informační kampani o HIV/AIDS poprvé vyslovili myšlenku, že jim práce mezi lidmi dala daleko více, než některé přednášky, protože si uvědomili, jak by se k nim okolí chovalo, kdyby se HIV pozitivními osobami stali. A tak jsem si řekla, proč se nezapojit taky. Od té doby se postoje části veřejnosti naštěstí trochu změnily, ale přesto jsme přesvědčeni, že kampaň Červená stužka má pro žáky a další dobrovolníky velký význam. U žáků jde především upevnit znalosti o HIV a AIDS, dát jim možnost tyto znalosti aktivně využít a tím přispět k tvorbě odpovídajících postojů.

Na tento cíl klademe velký důraz – z našeho pohledu je Červená stužka především akcí vzdělávací, záleží na nás všech, jestli budeme žít ve světě bez AIDS, nebo zda podlehneme klamu, že všichni vše vědí a další osvěta není třeba.

Sama Červená stužka se už stala inspirací pro další projekty, jako například pro růžovou stužku, která je symbolem povědomí o rakovině prsu, zelená stužka je symbolem boje proti rakovině tlustého střeva. Nynější politicky laděná doba se zdá být dobrou živnou půdou pro mnohé další obdoby stužky, černá stužka se stala symbolem boje proti terorismu, purpurové stužky symbolizují alarmující nárůst násilí ve městech, modré stužky podporují práva obětí kriminality.

Naděje: Červená stužka má být symbolem naděje – naděje, že se objeví účinná vakcína a způsob léčby, který zastaví utrpení, a že se zlepší životní podmínky lidí HIV pozitivních.

Podpora: Červená stužka nabízí symbolickou podporu lidem žijícím s HIV, pracovníkům v oblasti osvěty a lékařského výzkumu a také těm, které tato choroba postihla ztrátou přátel nebo rodinných příslušníků.
Červená stužka sama o sobě nestačí, je užitečným symbolem pouze tehdy, je-li spojena se slovy a činy, prostřednictvím, kterých se teprve může něco doopravdy změnit.

Hlavním důvodem konání sbírky je samozřejmě sbírání peněžních prostředků pro zajištění činnosti organizace a provozu Domu světla. Jsou použity na všechny aktivity, od bezplatného anonymního testování až po publikační činnost. Pro zapojené školy jsou uspořádány i bezplatné besedy, které jsme opakovaně využili.

Kampaň v celostátním měřítku probíhá od roku 2002, letos se konal 13. ročník a ZŠ Velké Němčice se zapojila posedmé. Zde je ohlédnutí za uplynulými ročníky v číslech:

Při 6. ročníku se zúčastnilo SEDM základních škol v ČR. Na naší škole bylo vybráno 3 570 Kč, prodáno 152 stužek.

Při 8. ročníku Červené stužky bylo vybráno 8 265 Kč. Prodalo se 354 stužek. Akce se zúčastnili dobrovolníci z řad žáků a RODIČŮ.

Při 9. ročníku se vybrala částka 2 970 Kč. Na akci se podílelo pět žáků z devátého ročníku a prodali 123 ks.

Při 10. ročníku bylo ochotno pomoci devět žáků z devátých tříd a prodali 139 stužek. Utržili 2 981 Kč, které byly zaslány AIDS společnosti.

11. ročník v r. 2012 by se neobešel bez 11 ochotných žákyň, které prodaly 364 stužek, a tak bylo odesláno 7.830 Kč. Základní škola se počtem prodaných stužek a ještě vyššího výdělku umístila na 3. MÍSTĚ v ČR mezi zúčastněnými ZŠ.

12. ročník zajišťovalo devět žáků z 8. a 9. třídy. Prodáno 294 stužek s výdělkem 6.587 Kč.

13. ročník: Všem, kteří přispěli symbolickou částkou na preventivně dobročinnou akci, která se konala od 23. 11. do 7. 12. 2014, děkujeme. Neobešla by se bez jedenácti žáků z 8. a 9. třídy, kterým se podařilo prodat 211 stužek. Bylo vybráno do zaplombovaných vaků celkem 4.831 Kč, které jsem prostřednictvím paní sekretářky odeslala do centra AIDS pomoci, z.s..

Svátek má Taťána

• Velký pátek

Zítra má svátek Arnošt